İŞ'TE KOBİ'nin avantajlarından faydalanmak için lütfen giriş yapınız.

Beni Hatırla
Şifremi Unuttum

Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

Sarılar Grup, Dünya Vinç Sektöründe İlk 10'u Hedefliyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.05.2010 Pazartesi - İSTANBUL

Ayla Gürbüz Aslan, son üç dört yıl içinde yaklaşık 15 milyon euroluk yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.

Enerji alanındaki yatırımlarıyla gündeme gelen Sarılar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Ayla Gürbüz Aslan, sektörde ağır yük taşıma, nakliyat ve vinç temini konularında şimdiye kadar 30 milyon euroluk yatırım yaptıklarını söyledi.

Sarılar Grubu olarak dünyada vinç sektöründe yer alan şirketler arasında ilk 10'a girmek için mücadele ettiklerini anlatan Aslan, endüstriyel ve proje taşımacılığı alanlarında da faaliyet gösterdiklerini vurguladı. Proje taşımacılığında en yeni ve en fazla sayıda ekipman gücüne sahip olduklarını kaydeden Ayla Gürbüz Aslan, son üç dört yıl içinde yaklaşık 15 milyon Euro'luk yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Aslan, "Bu yatırımlar ve bu alanda gösterdiğimiz başarılar vinç hizmetinin gölgesinde kaldı. Aslında bu alanlarda da Türkiye liderliğine oynuyoruz ancak, bu alandaki tanınırlığımızın yetersiz olduğunun da farkındayız" dedi.

Enerji alanındaki yatırımlarının ağır yük taşıma, nakliyat ve vinç temini ile ilgili olduğunu belirten Aslan, Sarılar Grubu'nun sadece rüzgar enerjisi alanında çalışmak üzere şimdiye kadar 30 milyon Euro'luk bir yatırım yaptıklarını anlattı.

Aslan, rüzgar türbinlerinin montajını daha rahat ve daha yüksek performansla çalışmasına olanak sağlayacak özel üretim vinçlerinin temini üzerine çalıştıklarını belirtti. Bu yatırımlarıyla beraber Türkiye'de yaklaşık 400 adet rüzgar türbininin montajını başarıyla gerçekleştirdiklerini ve sektörün ülkemizde daha da gelişeceğini söyleyen Aslan "Yunanistan, Bulgaristan ve Pakistan'da rüzgar türbinleri montajlarını gerçekleştirdik.

Son zamanlarda tüm Türkiye'deki yatırımcılar rüzgar enerjisine yatırımın öneminin farkına vardılar. Sektörün büyük bir hızla gelişeceğine ve çok yüksek bir büyüme kapasitesi göstereceğimize inanıyorum. Sektörün sadece Türkiye'de değil, diğer yakın ülkelerde de gelişeceğini düşünüyoruz" diye konuştu. 

 

Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Özsoy, Collessium projesi için düğmeye bastı

29.05.2015 - ESKİŞEHİR

Özsoy İnşaat, "Collesium Rezidans" projesi ile Eskişehir'de Antik Roma rüzgarı estirecek.... Devamı

Kal-Met, Suudi Arabistan'a kalibrasyon cihazı üretiyor

29.05.2015 - BURSA

Kal-Met Şirketler Grubu, Suudi Arabistan'a kalibrasyon cihazı üretmek için harekete geçti.... Devamı

KOBİ'lere ücretsiz e-Fatura hizmeti

29.05.2015 - İSTANBUL

Paraşüt firması küçük ve orta işletmelere yönelik e-Fatura hizmeti vermeye başladı. 2015 yılı boyunca ilk 1000 e-Fatura kullanıcısı ücretsiz e-Fatura hizmetinden faydalanabilecek.... Devamı

McDonald's, Türkiye'de 85 milyonuncu köftesini üretti

29.05.2015 - İZMİR

Hızlı servis restoranlarının dünyadaki en önemli markalarından biri olan McDonald's, 1986 yılında faaliyete başladığı Türkiye'de 85 milyonuncu köftesini üretti.... Devamı

BES, yeni ürünü ile cilt hastalıklarına savaş açtı

29.05.2015 - BURSA

BES, kanserojen etki yapmayan yüzde 100 pamuklu kumaş ile derinin laminasyonunu gerçekleştirerek, iş eldiveni kaynaklı cilt hastalıklarını önlemeyi hedefliyor. ... Devamı