Atiker Metal Başarı Hikayesi

Atiker Metal İth. İhr. ve İmalat San. Tic. A.Ş.

Temiz ve güçlü bir ticaret mazisine sahip olan Atiker A.Ş, yılların üretim tecrübesiyle sürekli yeniliği ve güçlenmeyi hedeflemektedir. 42.000 m²’lik kapalı ve açık alan üretim tesisleri ve 500'e yakın çalışanı ile teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip eden firma, sadece şirketleşme ve makine parkı artırımıyla kalmayıp, entegre tesisleşmeyi de ön plana taşımaktadır... Devamı

Sağlık turizminde bölgenin en cazibi Türkiye

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.05.2012 Perşembe - İSTANBUL

Prof. Dr. Hasan Biri, "Türkiye'nin, sağlık turizminde Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.

 

Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, Türkiye'nin, sağlık turizminde yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımları açısından oldukça iyi durumda bulunduğunu belirterek, "Türkiye sağlık turizmi açısından son derece cazip. Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.
 
Biri, yaptığı açıklamada, bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Türkiye'nin yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımlarıyla hem ekonomik anlamda hem de hasta memnuniyeti anlamında son derece cazip olduğunu söyledi. Komşu ülkelerin sağlık yapılarına bakıldığında, "Türkiye ile aralarında 50 yıllık bir fark" olduğunu ileri süren Biri, şöyle konuştu:
 
"Özellikle komşularımız, kötü siyasi gelişmelerin, ülkelerinin sağlık altyapılarını olumsuz etkilenmesi nedeniyle teknoloji transferlerinde geri kalmış, yetişmiş insan gücünü kaybetmiş durumdalar. Türkiye'de ise tam zıttı durumda. Türkiye'deki istikrarlı ortam, hem sağlık altyapısının güçlenmesine hem de yetişmiş insan sayısının artmasına fırsat oldu. Buna bağlı olarak da Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum."

Türkiye'ye ulaşım kolaylaşırsa pastadan daha büyük pay alırız

Hastane olarak, 2011 yılında yurt dışından gelen hastalara 700 civarında ameliyat ve 4 bin muayene yaptıklarını dile getiren Biri, şunları ifade etti:
"Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi olarak, son 1 yılda komşu ülkelere de yaptığımız toplantılar ve seyahatler bize şunu gösterdi:

Eğer Türkiye'nin bu konudaki tanıtımını biraz daha arttırabilir ve ülkeye gelişi kolaylaştırırsak, Türkiye'nin sağlık turizmi pastasında çok büyük bir pay alacağı görülüyor. Bu bağlamda, hem komşu ülkelerde hem de Avrupa'da birçok sağlık sigorta kuruluşlarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönem Ankara bu anlamda daha çok hastanın tercih ettiği bir şehir haline gelecek."
 
Biri, iktidarın "özel sektör öncülüğünde büyüme modelini tercih etmesi" ile son 10 yılda sağlık yatırımlarında özel sektörün önünün açıldığına dikkat çekerek, "emekleme dönemi geçiren" özel sağlık kuruluşlarının, önümüzdeki dönemde daha profesyonelce ve daha doğru kavramlarla yönetilen, akademik birikimi yüksek kuruluşlar haline geleceğini kaydetti.

Kurum olarak, temelde üniversite mantığıyla çalıştıklarını ve "sadece bir hekimin karar verme sürecinde yer aldığı bir sağlık hizmeti yerine, akademik konseylerin kendi içinde yapıldığı, departman mantığının işlendiği bir hastane işletmeciliği modelini" tercih ettiklerini belirten Biri, Ankara da üniversitelerle işbirliği içinde olduklarını bildirdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı

Vakıflara bedelsiz kamu arazisi

21.07.2017 -

Kamuya ait taşınmazlar, eğitim ve yurt faaliyeti için bedelsiz olarak devredilebilecek. Devredilen kurumlarda öğrencilerin en az yüzde 3'ü bedelsiz, yüzde 10'u da yüzde 50 indirimli olarak eğitim görecek.... Devamı