Meydan Grup Başarı Hikayesi

Meydan Otomotiv Endüstri Nakliye ve Gıda Sanayi İç Dış Tic. Ltd. Şti.

1969 yılında otomotiv sektörüne yönelik faaliyet gösteren bir firmada çalışan olarak iş hayatına başlayan Ömer Faruk Meydan, 1991yılında Konya için bir ilki gerçekleştirerek; Japon otomobillerinin yedek parça ticaretini yapan firmayı kurmuştur...Devamı

Sağlık turizminde bölgenin en cazibi Türkiye

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.05.2012 Perşembe - İSTANBUL

Prof. Dr. Hasan Biri, "Türkiye'nin, sağlık turizminde Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.

 

Koru Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Biri, Türkiye'nin, sağlık turizminde yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımları açısından oldukça iyi durumda bulunduğunu belirterek, "Türkiye sağlık turizmi açısından son derece cazip. Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum" dedi.
 
Biri, yaptığı açıklamada, bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Türkiye'nin yetişmiş insan gücü ve sağlık yatırımlarıyla hem ekonomik anlamda hem de hasta memnuniyeti anlamında son derece cazip olduğunu söyledi. Komşu ülkelerin sağlık yapılarına bakıldığında, "Türkiye ile aralarında 50 yıllık bir fark" olduğunu ileri süren Biri, şöyle konuştu:
 
"Özellikle komşularımız, kötü siyasi gelişmelerin, ülkelerinin sağlık altyapılarını olumsuz etkilenmesi nedeniyle teknoloji transferlerinde geri kalmış, yetişmiş insan gücünü kaybetmiş durumdalar. Türkiye'de ise tam zıttı durumda. Türkiye'deki istikrarlı ortam, hem sağlık altyapısının güçlenmesine hem de yetişmiş insan sayısının artmasına fırsat oldu. Buna bağlı olarak da Ortadoğu'nun, Balkanlar'ın ve Kafkaslar'ın, hatta Avrupa'nın, bu konuda en cazip ülkesi olacağımızı düşünüyorum."

Türkiye'ye ulaşım kolaylaşırsa pastadan daha büyük pay alırız

Hastane olarak, 2011 yılında yurt dışından gelen hastalara 700 civarında ameliyat ve 4 bin muayene yaptıklarını dile getiren Biri, şunları ifade etti:
"Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi olarak, son 1 yılda komşu ülkelere de yaptığımız toplantılar ve seyahatler bize şunu gösterdi:

Eğer Türkiye'nin bu konudaki tanıtımını biraz daha arttırabilir ve ülkeye gelişi kolaylaştırırsak, Türkiye'nin sağlık turizmi pastasında çok büyük bir pay alacağı görülüyor. Bu bağlamda, hem komşu ülkelerde hem de Avrupa'da birçok sağlık sigorta kuruluşlarıyla görüşmelerimiz devam ediyor. İnanıyorum ki, önümüzdeki dönem Ankara bu anlamda daha çok hastanın tercih ettiği bir şehir haline gelecek."
 
Biri, iktidarın "özel sektör öncülüğünde büyüme modelini tercih etmesi" ile son 10 yılda sağlık yatırımlarında özel sektörün önünün açıldığına dikkat çekerek, "emekleme dönemi geçiren" özel sağlık kuruluşlarının, önümüzdeki dönemde daha profesyonelce ve daha doğru kavramlarla yönetilen, akademik birikimi yüksek kuruluşlar haline geleceğini kaydetti.

Kurum olarak, temelde üniversite mantığıyla çalıştıklarını ve "sadece bir hekimin karar verme sürecinde yer aldığı bir sağlık hizmeti yerine, akademik konseylerin kendi içinde yapıldığı, departman mantığının işlendiği bir hastane işletmeciliği modelini" tercih ettiklerini belirten Biri, Ankara da üniversitelerle işbirliği içinde olduklarını bildirdi. 

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı