AgroBest Grup Başarı Hikayesi

AgroBest Grup Tarım İlaçları

AgroBest Grup, Tarım İlaçları Sektörü`nde 2002 yılından beri faaliyet göstermekte olup, üretim ve çalışma hayatının uzun geçmişi olmamasına rağmen, çok kısa zamanda önemli atılımları gerçekleştirmiştir.Devamı

Sağanak Yaşamı Olumsuz Etkiliyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

08.06.2010 Salı - İSTANBUL

Şiddetli sağanak yağış sonucu taşan Kurbağalıdere'nin sularına kapılan belediye işçisi hayatını kaybetti.

 

İstanbul'da önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren sağanak yağış yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Sağanak yağış, Kadıköy, Üsküdar, Pendik ve Tuzla başta olmak üzere Anadolu Yakası’nda etkili oluyor.

Kadıköy'de Kurbağalıdere'nin taşması sonucu Fikirtepe Köprüsü ve Mandra Caddesi'ndeki onlarca araç su altında kaldı. Dereye düşen belediye işçisi öldü.

İstanbul'da özellikle Anadolu Yakası'nda etkili sağanak  nedeniyle Kadıköy'deki Kurbağalıdere, Yeni Salı Pazarı'nın kurulduğu yere yakın bölümde taştı. Taşma sonucu sular, Fikirtepe Köprüsü ile Mandra Caddesi'ni etkisi altına aldı.

Köprü ve Mandra Caddesi'ndeki onlarca araç mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar ile içindekilerin kurtarılması için olay yerine çok sayıda iş makinesi, itfaiye aracı, ekip ve ambulans sevk edildi.

Yağış nedeniyle Ümraniye, Pendik ve Tuzla'da bazı ev ve işyerlerini de su bastı.

Avrupa yakasında trafik durma noktasına geldi

Avrupa yakasında da aniden bastıran yağmur nedeniyle trafik durma noktasına geldi. Aşırı yağmur nedeniyle E-5 ve TEM çevreyolunda büyük yoğunluk yaşanıyor.

Kadıköy Uzunçayır'da yolun ortasında kalan belediye otobüsü trafiğin tıkanmasına neden oldu. Boğaziçi Köprüsü yolu kilitlendi.

Okullar tatil değil

Dün yağış nedeniyle eğitime ara verilirken, okulların bugün tatil edilmesinin şu an için söz konusu olmadığı belirtildi.

AKOM: İki günde metrekareye 135 kg yağış düştü

İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi'nden kenti etkileyen yağışla ilgili açıklama yaptı:

"İstanbul'u dün etkisi altına alan yağış bugün sabah saatlerinde etkisini arttırarak devam ediyor. Sağanak yağış özellikle Anadolu bölgesinde etkili oldu. D-10 karayolu Tuzla, Pendik, Kadıköy Uzun Çayır, Unkapanı köprüsü, Üsküdar Kurbağalıdere ve Küçüksuderesi taştı. Bölgede mahsur kalan araçlar itfaiye ve yol bakım ekipleri tarafından çekildi. Yağışların etkili olduğu bölgelerde, 1278 ihbar İSKİ, İtfaiye ve Yol Bakım Onarım müdürlüğü ekipleri tarafından değerlendirildi. İstanbul'da Son 30 dakika 45 kg. yağış düştü. Son iki günde İstanbul'a metrekareye 135 kg. yağış düştü."

Yağışlar bugün de devam edecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışlar bugün de

yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek. Yağışların; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı Doğu Anadolu'nun batısı ile İç Anadolu'nun doğusunda 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Çanakale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı

Vakıflara bedelsiz kamu arazisi

21.07.2017 -

Kamuya ait taşınmazlar, eğitim ve yurt faaliyeti için bedelsiz olarak devredilebilecek. Devredilen kurumlarda öğrencilerin en az yüzde 3'ü bedelsiz, yüzde 10'u da yüzde 50 indirimli olarak eğitim görecek.... Devamı

TÜRKONFED geleceğin girişimcilerini yetiştiriyor

19.07.2017 -

TÜRKONFED, 30 lise öğrencisine 'STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar' projesi kapsamında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli girişimcilik dersi verecek.... Devamı