ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Sarnıç Otel Başarı Hikayesi

Sarnıç Otel

1915 yılında konak olarak inşaa edilen, orjinal haline sadık kalınmak suretiyle otele çevrilerek, 1999'dan bu yana hizmet vermekte olan Sarnıç Hotel; "sarnıç" ismini altında bulunan ve Bizans İmparatorluğu tarafından 5.yy'da inşaa edilen sarnıçtan almaktadır...Devamı

Reel sektör uzun tatile karşı çıkıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

27.08.2012 Pazartesi - İSTANBUL

Kurban Bayramı tatilinin Cumhuriyet Bayramı'yla da birleştirilip 10 güne çıkarılması talebi, turizmcileri heyecanlandırırken, iş dünyasını tedirgin etti.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Kurban Bayramı tatilinin Cumhuriyet Bayramı'yla da birleştirilip 10 güne çıkarılması yönündeki çabası turizmcileri heyecanlandırırken, iş dünyasını ise tedirgin etti.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, uzun tatillerin insanları rehavete sürüklediğini iş performansını etkilediğini ve piyasaların çalışma ahengini bozduğunu savundu. Turizmciler ise bayram tatilinin 10 gün olmasıyla 600 bin insanın tatile çıkacağını, zor bir sezon geçiren turizmcilere kış öncesi önemli bir moral sağlayacağına vurgu yaptı.

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda uygulanan sıkı para politikaları sonucu alışverişte yaşanan durgunluktan dolayı sıkıntılı günler geçiren esnafın, umudunu bayramlara ve özel günlere bağladığını ifade ederek, "Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Kurban Bayramı tatilinin 22 Ekim Pazartesi günü başlatılıp, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'yla birlikte 10 güne çıkarılmasını istemesi turizme katkı sağlayabilir ama ekonominin önemli bölümüne zararı olur" dedi.

Günümüzdeki bayramların adeta seyahat günleri olarak anılmaya başlandığını dile getiren Özgenç, "Bayramlardaki alışveriş geçen yıllara göre az. Bunun başlıca nedenini alım gücünün düşük olması ve alışveriş kültürünün değişmesi olarak görüyoruz. Vatandaşlar uzun bayram tatillerine adeta teşvik ediliyor" ifadelerini kullandı.

Turizmciler kararı heyecanla bekliyor

İş dünyasından uzun bayram tatiline itiraz gelirken, turizmciler de şimdiden ellerini kavuşturmaya başladı. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, yaptığı açıklamada bayram tatilinin 10 gün olması durumunda 200 bini yurt dışı olmak üzere toplamda 600 bin kişinin tatile çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Jollytur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ise bu dönemde ellerinde ne varsa satabileceklerini ifade etti. ETSTur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek de 10 günlük tatilin zor bir yaz dönemi geçiren Türkiyeli otelcilere büyük bir moral kazandıracağını vurguladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı