Serpa Kozmetik Başarı hikayesi

Serpa Kozmetik-Ecza Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

1997 yılının Nisan ayında kurulan, 2007 yılında 5.000 m² kapalı alanlı hizmet binasına taşınan Serpa Kozmetik, genç ve dinamik bir ekiple; güvenilir firma, dürüst satıcı, sistemli çalışma ve iyi hizmet anlayışı ile yükselen bir çıkış trendi yakalamıştır...Devamı

Reel sektör uzun tatile karşı çıkıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

27.08.2012 Pazartesi - İSTANBUL

Kurban Bayramı tatilinin Cumhuriyet Bayramı'yla da birleştirilip 10 güne çıkarılması talebi, turizmcileri heyecanlandırırken, iş dünyasını tedirgin etti.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Kurban Bayramı tatilinin Cumhuriyet Bayramı'yla da birleştirilip 10 güne çıkarılması yönündeki çabası turizmcileri heyecanlandırırken, iş dünyasını ise tedirgin etti.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, uzun tatillerin insanları rehavete sürüklediğini iş performansını etkilediğini ve piyasaların çalışma ahengini bozduğunu savundu. Turizmciler ise bayram tatilinin 10 gün olmasıyla 600 bin insanın tatile çıkacağını, zor bir sezon geçiren turizmcilere kış öncesi önemli bir moral sağlayacağına vurgu yaptı.

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllarda uygulanan sıkı para politikaları sonucu alışverişte yaşanan durgunluktan dolayı sıkıntılı günler geçiren esnafın, umudunu bayramlara ve özel günlere bağladığını ifade ederek, "Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Kurban Bayramı tatilinin 22 Ekim Pazartesi günü başlatılıp, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'yla birlikte 10 güne çıkarılmasını istemesi turizme katkı sağlayabilir ama ekonominin önemli bölümüne zararı olur" dedi.

Günümüzdeki bayramların adeta seyahat günleri olarak anılmaya başlandığını dile getiren Özgenç, "Bayramlardaki alışveriş geçen yıllara göre az. Bunun başlıca nedenini alım gücünün düşük olması ve alışveriş kültürünün değişmesi olarak görüyoruz. Vatandaşlar uzun bayram tatillerine adeta teşvik ediliyor" ifadelerini kullandı.

Turizmciler kararı heyecanla bekliyor

İş dünyasından uzun bayram tatiline itiraz gelirken, turizmciler de şimdiden ellerini kavuşturmaya başladı. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, yaptığı açıklamada bayram tatilinin 10 gün olması durumunda 200 bini yurt dışı olmak üzere toplamda 600 bin kişinin tatile çıkmasını beklediklerini kaydetti.

Jollytur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ise bu dönemde ellerinde ne varsa satabileceklerini ifade etti. ETSTur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek de 10 günlük tatilin zor bir yaz dönemi geçiren Türkiyeli otelcilere büyük bir moral kazandıracağını vurguladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı