Solimpeks Enerji Başarı Hikayesi

Solimpeks Enerji Gıda Turizm San. Tic. A.Ş.

Solimpeks, güneş enerjisi sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, Dünya standartlarında güneş enerjisi sistemleri üretmeyi başarmıştır...Devamı

Özel okul açılışında bürokrasi azaltılıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

05.11.2010 Cuma - ANKARA

Özel eğitim kurumlarının açılışında belediyelerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma uygulamasına son veriliyor.

 

Eğitim alanında yatırım yapacak özel sektörün önündeki bürokrasi azaltılıyor. Özel eğitim kurumlarının açılışında belediyelerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma uygulamasına son veriliyor. Yatırımcıya imar mevzuatına uygun olmak kaydıyla işyeri açma ve çalışma ruhsatı sadece Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek.

AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, bazı kanunlarda değişiklik yapılması amacıyla 22 maddelik torba yasa teklifi verdi. Yasa teklifi ile Özel Öğretim Kurumları Yasası'nın 'kurum açma izni' başlıklı 3. Maddesinde değişikliğe gidilerek yatırımcının iki ayrı yerden işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma zorunluluğu kaldırılıyor.

Özel eğitim kurumlarına imar mevzuatına uygun olmak kaydıyla işyeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek. Bakanlık bu yetkisini valiliklere devredebilecek.

Torba Yasa teklifinde yer alan diğer bir düzenlemeye göre, askerlik görevini yerine getirirken anne, baba, kardeş, eş veya çocuğu vefat eden erbaş ve erlere talepleri üzerine asgari tugay, alay ve birlik komutanlığının onayı ile muvazzaflık hizmetinden sayılmak üzere 10 günlük ek izin verilebilecek.

Diğer yandan Teklifle Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Kurulu'nun yapısı, toplantı zamanı, toplantı usul ve esasları ile Genel Kurul'un görevleri ve Yönetim Kurulu'nun oluşumu yeniden düzenlenirken, Genel Müdür, Yönetim Kurulu'na dahil ediliyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı