ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

Otomotiv Sektörü Diyarbakır'da Vitrine Çıktı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

28.09.2010 Salı - DİYARBAKIR

Diyarbakır Oto Show 2010 Fuarı düzenlenen törenle açıldı.

 

Diyarbakır Oto Show 2010 Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) Genel Koordinatörü Hayri Erce, Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde ikincisi düzenlenen "Diyarbakır Oto Show 2010 Fuarı"nın açılışında yaptığı konuşmada, 67 bin metrekare alana sahip fuar alanında sektörün önde gelen markalarının 2011 modellerini sergileneceğini belirterek, sektör temsilcileri ile otomotiv tutkunlarının yenilikleri bir arada yakından görme fırsatı yakalayacağını söyledi.

Derneklerinin girişimiyle 1996-2009 yılları arasında 53 fuar düzenlediklerini ve bu fuarları 5,5 milyon kişinin ziyaret ettiğini bildiren Erce, fuarların üretici ile tüketicilerin buluştuğu mekan olduğunu kaydetti.

Erce, otomotiv pazarının toplu bir biçimde izleyicilerin ayağına getirilmesinin son derece önemli bir fırsat olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"2010 yılının ilk 8 ayını oldukça hareketli ve canlı geçirdik. 2010 yılının ilk 8 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam pazar yüzde 19,4 artarak 417 bin 531 adete, üretim yüzde 29 artarak 687 bin 844 adete, ithalat yüzde 25 artarak 243 bin 614 adete, ihracat ise yüzde 32 artarak 496 bin 620 adete ve ihracat değeri ise yüzde 16,9 artarak 10 milyar dolara yaklaşmıştır.

 Türk otomotiv sanayi eriştiği üstün kalite düzeyi ile dünyanın en iyi üreticileri arasındadır. Sektörümüzün, yurtiçi talep ve iç pazar satışlarının desteklenmesine araç parkının bir an evvel gençleştirilip teşvik edilmesi için çevreci teknolojileri destekleyen yasal düzenlemelerin yapılmasına, dünya ülkelerindeki vergi uygulamalarına benzer vergi uygulamalarının devreye sokulmasına ihtiyaç vardır.

 Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü çatısı altında Otomotiv Sanayi Daire Başkanlığı oluşturulmuş olup, daha önce şube müdürlüğü çerçevesinde yürütülen faaliyetler bundan böyle daire başkanlığı seviyesinde yürütmek şeklinde yeniden yapılandırılmıştır. Bu yenilik sektörümüzce de büyük bir memnuniyet ile karşılanmıştır."

Vali Mustafa Toprak ise Diyarbakır'da bu yıl 8 fuarın düzenleneceğini belirterek, bu fuarların il ve bölge ekonomisine büyük katkı sunduğunu söyledi.

Fuarlar sayesinde kentin tanıtımının yapıldığını da bildiren Toprak, "Diyarbakır hak ettiği yere doğru ilerliyor. Yeter ki bir olalım, beraber olalım aynı gönül birliği içerisinde uğraşalım" dedi.

Tüyap Tüm Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü de geçen yıl Diyarbakır'da düzenledikleri 4 fuarı toplam 145 bin kişinin, 2010 yılının ilk yarısında açtıkları 4 fuarı ise 185 bin kişinin ziyaret ettiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Sektörün önde gelen markalarının 2010 modellerinin bu bölgede ilk kez sergileneceğini, lider üretici ve ithalatçı firmaların katılımıyla düzenlenecek olan fuarda ilgililer ve otomobil tutkunlarının, sektördeki yenilik ve gelişmeleri yakından görme fırsatı yakalayacak.

 Otomobil, 4x4 ticari araçlar, motosikletler ve aksesuarlarının en son modellerinin tanıtılacağı ve buna bağlı olarak sektörün bölgedeki satışlarının arttırılması amacını taşıyan fuarda, Diyarbakır ve bölge illerden gelecek olan binlerce ziyaretçiye görsel anlamda renkli bir fuar yaşatılması hedeflenmektedir.

 Fuarda otomobil, ticari araçlar, yedek parça, servis donanımları, garaj ekipmanları, üst yapıcılar, aksesuarlar, lastik, jant, elektrik-elektronik sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, fren sistemleri, motor yağları, benzin istasyon donanımları, motosiklet, bisiklet, karavan, leasing kuruluşları, sigorta şirketleri, bilgisayar yazılım firmaları yer alacak."

Daha sonra fuarın açılışı yapılırken, katılımcılar sergilenen araçları izledi.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı