Atiker Metal Başarı Hikayesi

Atiker Metal İth. İhr. ve İmalat San. Tic. A.Ş.

Temiz ve güçlü bir ticaret mazisine sahip olan Atiker A.Ş, yılların üretim tecrübesiyle sürekli yeniliği ve güçlenmeyi hedeflemektedir. 42.000 m²’lik kapalı ve açık alan üretim tesisleri ve 500'e yakın çalışanı ile teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip eden firma, sadece şirketleşme ve makine parkı artırımıyla kalmayıp, entegre tesisleşmeyi de ön plana taşımaktadır... Devamı

Odalar seçime hazırlanıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

29.04.2013 Pazartesi - İSTANBUL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki odalar ve borsalarda seçim heyecanı yaşanıyor.

 

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, yeni dönemde meclis başkanlığına aday olmayacağını açıklayarak, oda üyelerine veda etti. 15 yıldır odanın meclis başkanı olan Konukoğlu, üyelere seslenerek, "Herkes Gaziantep'e gıpta ediyor. Hepinize teşekkür ediyorum, Gaziantep sanayisini bugünlere getirdiniz" dedi.

GSO'da 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek seçimler öncesinde açıklama yapan Konukoğlu, "Bütün üyelerimizin Sanayi Odamızın gelişmesinde tuzu var. Bu son 15 yılı kavga etmeden, birbirimizi kırmadan ve Türkiye'ye bir emsal olarak götürdük" diye konuştu.

GSO'nun her konuda birlikte hareket ettiğini, diğer şehirlerdeki odalara benzemediğini vurgulayan Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve bakanların nereye gitse Gaziantep'i örnek gösterdiğini kaydetti. Gaziantep'in daha ileriye gideceğine emin olduğunu anlatan Konukoğlu. Meclis'e yeni seçilecek üyelere başarılar diledi. Yönetim Kurulu adına Meclis Başkanı ve Divan Heyetine teşekkürlerini sunan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu da, "Bize duyduğunuz güvenle, bütün arkadaşlarımızla birlikte burayı daha ileriye götürebilmek için var gücümüzle çalışacağız, aldığımız bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız" diyerek söz verdi.

Ender Yorgancılar

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, açılım sürecini sonuna kadar desteklediklerini söyledi. 2 Mayıs'ta sandık başına gidecek EBSO seçimleri öncesi İzmir'deki gazetecilerle bir araya gelen Yorgancılar, hem ülke gündemindeki gelişmeleri hem de EBSO seçim sürecini değerlendirdi. Türkiye'nin şu anda en önemli gündem maddesinin açılım süreci olduğunu hatırlatan Yorgancılar, kolay bir süreç olmadığını ve herkesin fedakarlık yapması gerektiğini savundu.

Yorgancılar, 2 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde meclis üyeliğine seçilmesinin ardından EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayacağını söyledi. EBSO'da 2009-2013 dönemini değerlendiren Yorgancılar, EBSO'da 20 yıldan bu yana yönetim kurulu başkanlığı için ilk kez tek adayla seçime gidileceğini söyledi. Yorgancılar, "Başkan adayı olduğumu söylememde bir sıkıntı yok. Meclis üyeliğine seçildikten sonra basın mensuplarıyla bir araya gelip başkan adaylığımı açıklayarak yönetim kurulu için adaylarımı belirleyeceğim. Yönetim kurulu için meslek gruplarına göre bir çalışma yapacağız. Adayları 4 Mayıs'ta bir basın toplantısı ile duyuracağız" açıklamasını yaptı.

İlhan Parseker

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (BTSO) 7 Mayıs'ta yapılacak komite seçimlerine ve yönetim kurulu başkanlığına aday olan İlhan Parseker, bütün üyeleri kucaklayan bir ekip kurduklarını söyledi.

7 Mayıs'ta düzenlenecek seçimler öncesi, yönetim kurulu başkanlığını yürüttüğü Uludağ Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde (ULUTEK) açıklamalarda bulunan İlhan Parseker, 22 bini aktif 30 bin üyesi bulanan odanın başkanlığına talip olduğunu anımsatarak, "Şimdiye kadar aldığım tüm görevler bende büyük bir birikim sağladı. Ben bu birikimi Oda başkanlığı ile taçlandırıp şehre yansıtmak istiyorum. Bursa'da bütün sektörler temsil ediliyor. Odamız, herhangi bir kurumun örgütü haline gelmemeli. Bütün herkesi kapsayacak şekilde yönetim modeli oluşturuyoruz. Tüm üyelerimizi kucaklayan bir ekip oluşturuyorum" şeklinde konuştu.

ULUTEK ve diğer işbirliği kuruluşlarıyla birlikte, Bursa'ya 'Yazılım Vadisi' kazandıracaklarını vurgulayan Parseker, Yazılım Vadisi Projesi için BİSİAD, ULUDAĞ Üniversitesi ve BTSO ortaklığıyla 1 milyon TL'lik bir yatırım yapılacağını söyledi. Parseker, "Proje ile üretimde katma değer artırılacak. Bir kilo demirin fiyatı 50 cent, ancak 1 kilo telefonun fiyatı 4 bin dolar. Orta vadede Türkiye'nin orta ve ileri teknoloji üretim oranını yüzde 90'lara taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı

Vakıflara bedelsiz kamu arazisi

21.07.2017 -

Kamuya ait taşınmazlar, eğitim ve yurt faaliyeti için bedelsiz olarak devredilebilecek. Devredilen kurumlarda öğrencilerin en az yüzde 3'ü bedelsiz, yüzde 10'u da yüzde 50 indirimli olarak eğitim görecek.... Devamı

TÜRKONFED geleceğin girişimcilerini yetiştiriyor

19.07.2017 -

TÜRKONFED, 30 lise öğrencisine 'STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar' projesi kapsamında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli girişimcilik dersi verecek.... Devamı