Köprülü Otomotiv Başarı Hikayesi

Köprülü Otomotiv ve Endüstri Ürünleri San. Tic. A.Ş.

1958 yılında Konya Ticaret Odası'na Köprülü Halıcılık olarak kayıt olan firma, 1991 yılından bu yana anonim şirket olarak ticari faaliyetlerini sürdürmektedir...Devamı

Maden Türkiye 2018 Fuarı'nda satışların yüzde 85'i tamamlandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

10.07.2018 Salı - İSTANBUL

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı'na, yurt içi ve dışından çok sayıda firmanın katılması bekleniyor.TÜYAP (Tüm Faurcılık Yapım) tarafından düzenlenen Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında kapılarını açmaya hazırlanıyor. TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek olan fuara, yurt içi ve dışından çok sayıda firmanın katılması bekleniyor. Maden Türkiye Fuarı'nı düzenlenmeye başladıkları, 2004 yılı itibarıyla yaklaşık 30 ülkeden bin 969 katılımcı firmayla birlikte 40 bin 416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yaptıklarını kaydeden TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Hakan Mirgün, alanında düzenlenen kapsamlı fuarladan biri olan Maden Türkiye Fuarı'nın her yıl artırdığı başarısıyla sektöre yön veren kayda değer satış ve pazarlama platformu olduğunu vurguladı. Bu yıl da aynı başarıyı ortaya koymayı hedeflediklerini ifade eden Mirgün, söz konusu tarihler arasında düzenlenecek olan fuar satışlarının yüzde 85'inin şimdiden tamamlandığına dikkat çekti.

Almanya ve Fransa'dan milli katılım gerçekleşecek

TÜYAP olarak, sahip oldukları 39 yıllık tecrübeyle bugüne kadar 39 ülkede düzenledikleri bin 796 yurtiçi ve dışı fuarda 200 ülkeden 55 milyon ziyaretçiye ve 123 ülkeden 300 binin üzerinde katılımcı firmaya ev sahipliği yaptıklarını bildiren Hakan Mirgün, bugün itibarıyla; İstanbul, Bursa, Konya, Adana, Diyarbakır, Samsun ve Erzurum'daki fuar merkezleri ve Rusya, Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya, İran ve Mısır'da bulunan ofisleriyle hazırladıkları fuarlarda yaklaşık 60 sektöre hizmet verdiklerini aktardı.

Maden Türkiye 2016 Fuarı'nda ağırladıkları alım heyetleri ile katılımcılar arasında geleceğe yönelik görüşmelerin gerçekleştirildiğini hatırlatan Hakan Mirgün; Arnavutluk, Fransa, Gürcistan, İran ve Yunanistan'dan gelen alım heyetlerinin dört gün boyunca fuar alanında firmalarla bir araya geldiğini aktardı. Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen Maden Türkiye Fuarı'nda, bu yıl da madencilik sektöründe Türkiye'nin ticari faaliyetler yürüttüğü ülkelerden alım heyetleri ağırlamayı ve güçlü iş birlikleri için ortam hazırlamayı hedeflediklerini söyleyen Mirgün, "Almanya ve Fransa'nın milli katılım gerçekleştireceği fuar, çevre ülkelerden gelerek, madencilik sektörünün yasal dayanaklarına ilişkin fikir alışverişinde bulunacak olan madenciliğin önde gelenlerinin buluşma noktası olacak" dedi.

Sektör değerlendirmesi de yapan Hakan Mirgün, maden ürünlerinin yüksek katma değere sahip olması sebebiyle yurt ekonomisine kayda değer oranda katkı sağladığını belirtti.

Zengin yeraltı kaynaklarına ve güçlü jeopolitik konuma sahip Türkiye'nin, sektörde başarı sağlamak için gerekli potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Mirgün, özellikle ekonomiye önemli katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin etkin şekilde yürütülmesinin, Türkiye'nin 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesinde kritik olduğunu dile getirdi.

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

AKAMİB'den altı ayda 327 milyon liralık ihracat

19.07.2018 - İÇEL

AKAMİB, haziran ayında gerçekleştirdiği 39 milyon 868 bin liralık ihracatla birlikte 6 aylık toplam ihracatını 327 milyon 149 bin liraya yükseltti.... Devamı

Konut satışlarında yüzde 22 artış

19.07.2018 - İSTANBUL

Kampanyaların da etkisiyle haziran ayında 119 bin 413 konut satıldı. ... Devamı

IMF'nin Türkiye için 2018 büyüme tahmini yüzde 3,9

19.07.2018 - İSTANBUL

IMF Araştırma Departmanı Direktörü Gian Maria Milesi-Ferretti, IMF'nin Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 4,2 ve gelecek yıl yüzde 3,9 büyümesini beklediğini belirtti.... Devamı

Kablo sektörüne bakış

19.07.2018 - İSTANBUL

İhracattaki durgunluk iç pazara yönelimi artırarak, arz fazlalığını tetikliyor.... Devamı

ATO, Senegal'i hedef pazar olarak belirledi

18.07.2018 - İSTANBUL

Senegal ile Ankara arasındaki ticaret hacminin 50 milyon dolar civarında olduğu belirtildi.... Devamı