ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

CAKO Konfeksiyon Başarı Hikayesi

Cako Konfeksiyon

80'li yıllarda Diyarbakır'da küçük esnaf olarak ticari faaliyete başlayan Cemal Yıldız, sahibi olduğu Cako Konfeksiyon ile bugün şehirdeki şıklığın ve modernliğin adresi olmanın gururu ve sevincini yaşıyor...Devamı

Maden faciası sonrası 'ulusal yas' ilan edildi

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

14.05.2014 Çarşamba - MANİSA

Soma'daki maden faciasında ölenlerin sayısı 205'e yükselirken, can kaybının artacağından endişe ediliyor

Manisa'nın Soma ilçesindeki bir kömür madeninde dün meydana gelen trafo patlaması sonucunda 200'ün üzerinde kişi yaşamını yitirdi.

Trafo patlamasının ardından çıkan yangının ardından madende mahsur kalanlara ulaşmak için yürütülen kurtarma çalışmalarının son durumu hakkında bilgi veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Hayatını kaybedenlerin sayısı 205'e çıkmış durumda. İlerleyen saatler bu sayının artmasıyla da sonuçlanabilir. Üç günlük milli yas ilan edildi. Bu sıkıntı ve acı beklediğimizin üzerinde oldu. Türkiye'de şu ana kadar yaşanmış en yüksek işçi kaybımızla sonuçlanan bir kazaya doğru gidiyoruz" dedi.

Daha önce durumu ağır olduğu belirtilen dört madencinin durumunun ağır olmaktan çıktığını belirten Yıldız, bazı yararlıların da taburcu edilmesinin ardından çeşitli hastanelerde tedavileri süren yaralı sayısının 57 olduğunu açıkladı.

Madende mahsur kalanların sayısına dair soruları ise yanıtlamayan Yıldız, "Elimizde özel sektörün bize ilettiği rakamlar var, o yüzden işçiler çıkarıldıkça sayıyı paylaşacağız" dedi.

Milli Yas ilan edildi

Öte yandan Başbakanlık, kaza nedeniyle ülke çapında üç günlük yas ilan edildiğini açıklarken, 19 Mayıs törenleri de iptal edildi. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kaza nedeniyle Arnavutluk ziyaretini ertelediği ve Soma'ya gideceği açıklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, bugünkü Merkezi Yürütme Kurulu toplantısını iptal ederek saat öğlen Soma'ya hareket edeceğini açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı