Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

Konyalı üretici Mas Treyler ADR belgeli tanker üretiyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

29.01.2016 Cuma - KONYA

Mas Treyler Genel Müdürü Çınar, "Şuan aylık üretim kapasitemiz 9 ile 12 araç arasında. Bu yıl üretimde artış sağlayacağız. Hedefimiz ciroda 5 milyon lirayı aşmak" dedi.

 

Tanker ve silobas üretimi gerçekleştiren Mas Treyler, Ar-Ge ve belgelendirme çalışmalarını tamamlayarak ADR'li tanker üretimine başladı.

Üretime başladıkları 5 yıldan bu yana başta tanker ve silobas olmak üzere otomotiv sanayisine hizmet verdiklerini anlatan Mas Treyler Metalurji Nakliyat Metal San. ve Tic. Limited Şirketi Genel Müdürü Sıtkı Çınar, "2014'te 70 aracımızı müşterilerimizle buluşturduk ve 3 milyon lirayı aşkın ciro yaptık. O yıl Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdik. Geçtiğimiz yıl da 90 araç ürettik. Şuan aylık üretim kapasitemiz 9 ile 12 araç arasında. Bu yıl üretimde artış sağlayacağız. Hedefimiz ciroda 5 milyon lirayı aşmak" dedi.

Üretim alanlarını genişletme çalışmalarını bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını ifade eden Çınar, "2015 yılı seçimlerle dolu bir yıl oldu. Durgun bir yıl geçirdik. Bizim gibi gelişmekte olan ekonomilerde seçim, siyasi belirsizlik, terör gibi gelişmeler kırılganlığa neden oluyor. Bu kırılganlık bizim gibi KOBİ'leri daha çok etkiliyor. Biz tüm bu riskleri görerek, temkinli bir yıl geçirdik. Bu yıl ise tesisimizi genişleterek kapasite artışı sağlamayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Son iki yıldır ihracatları istedikleri seviyede olmasa da pazar araştırmalarına yoğunlaştıklarını ifade eden Çınar, "Özellikle Rusya, Hollanda, Umman ve Nijer gibi ülkelere ihracat yapıyoruz" dedi.

Tanker üreticileri için ADR belgeli üretimin olmazsa olmaz olduğunu kaydeden Çınar, "Firmamız bu konuda tüm Ar-Ge ve belgelendirme işlerini bitirdi. Sektörümüzün en büyük sorunu bana göre kalitesiz üretimlerle rekabet etmek zorunda kalıyor olmamız. İrili ufaklı çok sayıda üretici kaliteye bakmadan fiyat odaklı çalışıyor" diye konuştu.

Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Loda Mobilya kapasitesini yüzde 300 artıracak

21.02.2018 - İSTANBUL

Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, bu yıl yüzde 25 büyümeyi hedeflediklerini söyledi.... Devamı

Giovane Gentile, 30'uncu mağazasını açtı

19.02.2018 - KOCAELİ

Giovane Gentile, 30'uncu mağazasını İzmit Symbol AVM'de açtı. ... Devamı

Meklas, katma değerli körük imalatına odaklandı

08.02.2018 - BURSA

Meklas Group Genel Müdürü Selçuk Çelik, "Ciroda 30 milyon dolara ulaştık. 2018 üretiminde 1 milyon 400 bin adete ulaşarak, yüzde 27 büyüme hedefliyoruz" dedi.... Devamı

Nükte Otomotiv, yerel hizmetlerini ulusal düzeye çıkardı

08.02.2018 - KONYA

Nükte Otomotiv, hizmet kalitesini artırmak adına 32 bin metrekarelik garajı, kasko ve trafik hizmetleri, tam donanımlı kademesi ve satış sonrası hizmetleriyle yerel bazdaki hizmeti ulusal düzeye çıkarttı.... Devamı

EST Panel, Rusya ve çevre ülkelere odaklanacak

07.02.2018 - TEKİRDAĞ

EST Panel Şirket Sahibi Nüvit Kırçuval, "2018 yılında Rusya'da dahil olmak üzere Ukrayna, Beyaz Rusya, Kırgızistan, Azerbaycan gibi ülkelere ihracat yapmak için gerekli belgelere sahibiz ve bu bölgelere yoğunlaşacağız" dedi.... Devamı