Canel Madencilik Başarı Hikayesi

Canel Münip Çoker Madencilik

Sahibi olduğu mermer ocaklarıyla lider bej mermer üreticilerinden biri olan Canel Madencilik; ürünlerini blok, plaka, fayans, döşeme, basamak gibi pek çok ebatta temin edebilmektedir. Turkiye’nin ocak içerisinde fabrikası bulunan ilk firması olan Canel'in ürünlerinin sert ve dayanıklı yüzey yapısı, yoğun insan trafiğinin bulunduğu ve makinelerin kullanıldığı alanlarda tercih edilmesindeki en önemli nedenlerinden biridir...Devamı

KOBİDER: İlaçta Tekele Son Verilmeli, Ama İlaç Sadece Eczanede Satılmalı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

23.12.2009 Çarşamba - İSTANBUL

Özgenç, ilacın eczane dışında satılmasına karşı olduklarını söyledi.

 

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, küresel ekonomik krize bağlı olarak ekonomik alanda bazı önlemlerin alınması zorunluluğundan dolayı Hükümet'in sağlık harcamalarında tasarruf yapmasının doğal olduğunu belirtti.

2010 yılında kamu sağlık harcamalarında 2,5 milyar lira tasarruf yapılmasının öngörüldüğünü anımsatan Özgenç, hiçbir meslekte olmayan fiyat indirimi korumasının bu sağlık sektöründe de uygulanmak istenmesinin olumlu bir gelişme olduğunu kaydetti.

Özgenç, eczanelerin raflarındaki ilaçların fiyat farklarından doğan zararın dahi karşılanacak olmasına rağmen eczacı birliğinin Hükümete bayrak açıp kepenk kapatmalarını ve üyelerinin Sosyal Güvenlik Kurulu (SGK) ile sözleşme imzalamamaları yönündeki dayatmalarını doğru bulmadıklarını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan yasa taslağı, mevcut yasalardaki ilaçların sadece eczanede satılması yönündeki düzenlemeyi kaldırmak istemesi ile ilaçların eczane dışındaki yerlerde de satılabilecek olmasının çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan Özgenç, böylece devletin en büyük sağlık gideri olan halkının ilaç masraflarını karşılama zorunluluğunun da yavaş yavaş ortadan kalkacağını düşüncesine katıldıklarını ama mesleklerin haksız rekabetten korunması açısından karşı olduklarını ifade etti.

Nurettin Özgenç, şunları kaydetti:

"İlaçta tekele son verilmeli ama ilaç sadece eczanede satılmalı. Biz ilacın kesinlikle eczane dışında satılmasına, eczanede de oyuncak ve kozmetik, bakkal ürünlerinin satışı yapılmasına karşıyız. Her meslek işinin gereği olan ürünleri satmalı. ABD'de ilaç marketlerde satılıyor olabilir ama aynı ABD'de marketler şehrin dışında bulunuyor.

Maalesef bizde alışveriş merkezleri (AVM) şehrin göbeğinde mantar gibi bitiyor. Ayrıca büyük alışveriş merkezleri her türlü ürünü satmasıyla birlikte haksız rekabete neden olduklarından küçük esnaf bitme noktasına geliyor.

Sümen altında beklemekten küflenen Hipermarket Yasa Tasarısı olarak bilinen büyük mağazalar ve zincir Mağazalar Kanunu Tasarısı Taslağı bir türlü TBMM genel kuruluna gelmemiştir."

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı

Vakıflara bedelsiz kamu arazisi

21.07.2017 -

Kamuya ait taşınmazlar, eğitim ve yurt faaliyeti için bedelsiz olarak devredilebilecek. Devredilen kurumlarda öğrencilerin en az yüzde 3'ü bedelsiz, yüzde 10'u da yüzde 50 indirimli olarak eğitim görecek.... Devamı

TÜRKONFED geleceğin girişimcilerini yetiştiriyor

19.07.2017 -

TÜRKONFED, 30 lise öğrencisine 'STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar' projesi kapsamında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli girişimcilik dersi verecek.... Devamı

TÜBİTAK Martek, BİGG ile nitelikli fikirleri destekleyecek

18.07.2017 -

TÜBİTAK, BİGG ile nitelikli fikirleri girişimciliğe özendirmek ve desteklemeyi hedefliyor. ... Devamı

Görme engellilere 5 bin gören göz cihazı

18.07.2017 - ANKARA

41 ilde yaşayan 5 bin görme engelliye bedelsiz olarak gören göz cihazları dağıtılacak.... Devamı