Turasan Şarap Başarı Hikayesi

Turasan Bağcılık ve Şarapçılık Tur. Tic. A.Ş.

Hasan Turasan’ın şaraba duyduğu aşk, Turasan Şarapçılık’a doğa ve tarihin dünyadaki en güzel buluşma yeri olan Kapadokya’da hayat verdi. Turasan Şarapçılık; üretimde bilgi, özen, teknoloji ve sürekli kalite anlayışı çerçevesinde bütün ürünlerinin kalitesini daha ilk üretim aşamasındayken belirliyor. Bu amaçla; üzümü taşıyan dallardan, şarapları sarmalayan etiket ve şişelere dek, bütün ürün yelpazesini kalite standartlarını korumak adına yoğun bir dikkatle takip ediyor... Devamı

İTO'dan Erzurum'a teknik lise

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

30.01.2012 Pazartesi - ERZURUM

Erzurum'a Şehit Er Vedat Tetik'in isminin verileceği endüstri meslek lisesi ile ilgili protokol imzalandı.

 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Erzurum'a teknik lise kazandıracak. Şehit Er Vedat Tetik'in isminin verileceği endüstri meslek lisesi ile ilgili protokol, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da katıldığı törende Vali Sebahattin Öztürk ve İTO Başkanı Murat Yalçıntaş tarafından imzalandı.

Törende konuşan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş eğitime katkı sunmak için kendilerine fırsat verilmesinden dolayı Valilik ve İl Özel İdaresi ile Milli Eğitim yetkililerine teşekkür etti. Yalçıntaş, okul yapımının şehitlere ahde vefa, Türkiye'ye karşı bir sorumluluğunun gereği olduğunu ifade ederek, "Teröre karşı en iyi cevap, eğitime yapılan yatırımlardır. Bizler İTO olarak, geçtiğimiz yıl 13 okul yaptık. Bu yıl 10 ve önümüzdeki yıl da 10 okul yapacağız. Toplam 33 okula şehitlerimizin isimleri verilecek" dedi. Yalçıntaş, 28 bin 583 metrekare alan üzerine kurulacak okulun 24 derslik ve 2 atölye binasından oluşacağını sözlerine ekledi. Erzurum'un kalkınmasında üç önemli unsur olduğunu vurgulayan Yalçıntaş, "Bunun biri hayvancılık diğeri turizm, üçüncüsü ise ticarettir. İlla da üretim olacak diye bir şart yok. Elbette üretim çok önemli, ticaret için üretim olmalı ama ticaretin de önemini bilmek gerekiyor" diye konuştu.

Yalçıntaş, "Doğu Anadolu'da, doğru bir lojistik proje sağlanır, doğru bir yönlendirme yapılırsa, Türkiye'nin doğu komşularına olan ihracatın merkezi rahatlıkla Erzurum olabilir. Erzurum'da bu altyapı var. Yeter ki bir gerekli altyapı sağlansın, iki Erzurum insanı üzerine düşeni yapsın. Çünkü bu sadece devletin gelmesi, altyapı sağlamasıyla olmaz, bunun en güzel örneği Konaklı' daki tesislerdir" dedi.

Devletin, kış turizminin gelişmesi için Erzurum'a yaklaşık 800 milyon dolar yatırım yaptığını ifade eden Yalçıntaş, şöyle dedi: "Dünyanın çok az yerinde olan güzellikte tesisler yapıldı. Ama o tesisleri özel sektör işletmezse, özellikle Erzurumlu işadamları oraya sahip çıkmazsa, 5 sene sonra orası çürür. Devlet bunu yapamaz, istediği kadar iyi niyetli olsun istediği kadar başarılı olsun. Çünkü sisteminden, altyapısından dolayı bunu yapamaz."

70'e yakın İstanbullu işadamı Erzurum'daydı

ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ise Erzurum'un potansiyelini anlatarak, kentin Doğu'nun önemli lojistik merkezi olacağına dikkat çekti. MÜSİAD'ın davetlisi olarak Erzurum'a 70'e yakın işadamı ile gelen Murat Yalçıntaş, İTO ile ETSO'nun ortak meclis toplantısına da katıldı. Toplantıların ardından ETSO Başkanı Lütfü Yücelik ile İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, odalarının meclislerinin, Fransa Senatosu'nun 1915 olayları ile ilgili aldığı kararı kınadıklarını açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı