Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürdü, ulaşımda aksaklık oldu

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

12.12.2013 Perşembe - İSTANBUL

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı İstanbul'da da yüzünü gösterdi. Kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafik olumsuz etkilendi.

 

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı İstanbul'da da yüzünü gösterdi. Önceki gün başlayan ve dün gün boyu devam eden kar, kentte zorluklarla beraber güzel görüntüler de ortaya çıkardı. Özellikle Boğaz'da ve Tarihi Yarımada'da, Sultanahmet Meydanı'nda vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de kar yağışının başlamasından itibaren 933 araç ve 3 bin 320 personelle karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalarda 6 bin 149 ton tuz ve 179 ton solüsyon kullanıldı. Kimsesiz 336 kişinin de barınması temin edildi. Sokakta yaşayan vatandaşların Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde misafir edildikleri öğrenildi.

Kar yağışı nedeniyle zaman zaman trafik olumsuz etkilendi. Bölgesel olarak bastıran kar dolayısıyla ulaşımda aksaklıklar yaşandı. İstanbul'da öğrencilerin tatil beklentisi boşa çıkarken, vatandaşların uyarılara dikkat ederek toplu taşım araçlarını tercih etmesi ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşanmamasını sağladı. Metro ve hafif metro, seferlerini sıklaştırarak yolcu taşımaya devam etti. Metrobüs hattında 642, diğer otobüs hatlarında 2 bin 340 olmak üzere her gün toplam 2 bin 982 ek sefer kondu.

Bu arada, kış turizminin önemli merkezlerinden Bursa Uludağ'da kar kalınlığı 55 santimetreye ulaştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle, Düzce, Konya, Trabzon, Gaziantep, Bolu, Karabük, Kastamonu'da bazı kent merkezleri ilçe ve köylerde eğitime ara verildi. Kesilen binlerce köy yolunda ise ulaşım sağlanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı