Solimpeks Enerji Başarı Hikayesi

Solimpeks Enerji Gıda Turizm San. Tic. A.Ş.

Solimpeks, güneş enerjisi sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, Dünya standartlarında güneş enerjisi sistemleri üretmeyi başarmıştır...Devamı

Hidkom, yerli hidrolik klempler ile ithalatın önünü kesecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

06.01.2017 Cuma - İSTANBUL

Firma, ülkemizde ithalata dayalı olan ürünü tüketicilere hem iyi kalitede hem de TL olarak uygun fiyatta sunmayı hedefliyor.
Hidkom, yaklaşık 1,5 yıllık Ar-Ge çalışmasının ardından yerli üretim hidrolik klempleri piyasaya sürdü. Firma, ülkemizde ithalata dayalı olan ürünü tüketicilere hem iyi kalitede hem de TL olarak uygun fiyatta sunmayı hedefliyor.
Hidkom Genel Müdürü Hakan Albayrak, Alman markaların mümessili olduklarını anımsatarak, son ekonomik gelişmelerden sonra artan döviz kurlarından sanayicinin etkilenmemesi için yerli imalata da yöneldiklerini söyledi. "Sanayi için gerekli hidrolik klempler özellikle ithalatımızda büyük yer tutuyor" diyen Albayrak, "Bu doğrultuda yerli üretim programı oluşturduk. Yaklaşık 1,5 yıllık ArGe çalışmasının ardından ürettiğimiz yerli hidrolik klempleri, bu yıl, ilk kez Bursa Endüstri Zirvesi'nde görücüye çıkardık. Talepten son derece memnunuz. Yerli ürünümüzü TL bazında ve uygun fiyatlarla müşterilerimize sunmaya başladık. Hatta İran, Rusya, Almanya ve Belçika'ya ihracatını yaptık. Hacimli değil ama umut vaat etmesi açısından gelecek için öneme sahip. Klemplerimiz, hidrolik bağlama kalıplarında kullanılan komponentlerden oluşuyor" şeklinde konuştu. 8 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerinde bu üretim için ilk etapta 1000 metrekare yer ayırdıklarının bilgisini veren Albayrak, talebe paralel olarak yatırımlarını revize edip, kapasitede artışa gidebileceklerini vurguladı.
Albayrak, yerli üretime yönelmelerinin başlıca sebebi olarak "günümüzde dövize dayalı sanayilerin bir yere gidemeyeceğine" yönelik öngörülerini gösterdi. "Döviz çok yükseldi. Türkiye artık ithalat cenneti olmayacak" iddiasında bulunan Albayrak, "Dolayısıyla üretenin kazanacağı bir döneme giriyoruz. Bunu önceden de tahmin etmiştik ve yatırımlarımızı o yönde geliştirdik. Yeni ekonomik düzen üreticinin yanında olacak. Biz de bu doğrultuda ilerleyeceğiz. Hem firmamız hem de ülkemiz kazanacak" ifadesini kullandı.

2016'yı euro bazında 2015 gibi kapattık
Firmaları açısından bu yılın değerlendirmesini de yapan Albayrak, daha çok mühendislik hizmeti verdikleri için ekonomik olaylardan fazla etkilenmediklerini anlattı. Mevcut tesisleri ve işgücü kapasiteleriyle faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Albayrak, 2016'da euro bazında 2015 ile aynı oranlarda ciroya ulaştıklarını da sözlerine ekledi.
Önceki Haber Sonraki Haber

FİRMA HABERLERİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Işık Metal, iki yılda 1.5 milyon liralık yatırım yaptı

16.01.2018 - KONYA

Firma sahibi Ahmet Işık, "2016'da 1 milyon TL'lik, 2017'de ise 500 bin TL yatırım yaptık. 2018'de kapasiteyi iki katına çıkartmak için 2017 yılında iki araç ve bir makine alımı yaptık" dedi.... Devamı

Gülel Gıda, 2018'de yüzde 30 büyümeyi hedefliyor

16.01.2018 - ANTALYA

Gülel Gıda Genel Müdürü Hakan Gülel, 2018 yılında yüzde 30 büyüme hedeflediklerini söyledi. ... Devamı

YPS Otomotiv, 4 yılda büyümesini 10'a katladı

12.01.2018 - BURSA

YPS, 2013 yılında 10 milyon lira olan cirosunu bugün 100 milyon liraya ulaştırdı.... Devamı

Hacı Ayvaz, yüzde 20 büyüme hedefliyor

10.01.2018 - İSTANBUL

Kompansatörlerden esnek metal hortumlara, seviye kontrol cihazlarından kondentoplara, vanalardan yangın grubu ürünlerine kadar pek çok sektöre hizmet veren Hacı Ayvaz, 2018’de yüzde hem ciroda hem de hacimsel olarak yüzde 20 büyümek istiyor.... Devamı

Arçelik, yeni konseptiyle Akmerkez mağazasını açtı

08.01.2018 - İSTANBUL

Yeni nesil mağaza ağını genişleten Arçelik, Akmerkez'deki yeni konsept mağazasını açtı.... Devamı