ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Talat Matbaacılık Başarı Hikayesi

Talat Matbaacılık ve Deri Mamulleri A.Ş.

40 yılı aşkın bir sürede yüz binlerce farklı tasarımın üretimine imza atmanın gururunu taşıyan Talat Matbaacılık, 5.000 m² üzerine kurulu entegre tesislerinde elektronik dizgi, film, cilthane, ambalaj ve ofset tesislerinde kalite ve estetikten taviz vermeden hızlı üretim yapabilmektedir...Devamı

Dinçer: Özel Hastaneleri 5 Gruba Ayıracağız

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

09.12.2009 Çarşamba - İSTANBUL

Bakan Dinçer, "Oluşturulacak 5 grupta hizmetin derecesine göre yüzde 30 ile yüzde 70 arasında fark alınacak" dedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, özel hastanelerin uzun süredir hastalardan fark alma talepleri olduğunu belirterek, şu değerlendirmede bulundu:

"Özel hastaneler kendilerine muayene için gelen hastalardan bizim ödediğimiz sigorta payının üstünde, serbestçe fark almak istiyorlar. Bu farkı biz istemiyoruz. Vatandaşlarımızdan bağımsız bir şekilde, belki de onların istismar edilebileceği bir boyutta serbestçe fark alınmasını arzu etmiyoruz. Bu maksatla daha önceden çıkartılan düzenlemelerde yüzde 30'luk bir fark alınmasına imkan veren bir düzenlememiz vardı. Şimdi sistemi değiştiriyoruz. Çünkü bu yüzde 30'luk fark normalde hizmetleri çok fazla uzmanlaşmamış genel anlamda tedavi hizmetleri sunan bir hastane için düşünülmüş bir sistemdi.

Halbuki bizim ülkemizde çok gelişmiş, uzmanlaşmış, hizmetleri, niteliği farklı, eczaneleri dahi olan hastaneler var. Onlarda konuyla ilgili itirazlarda bulunuyorlar. Sürekli serbestçe fark almak için talepleri oluyor" diye konuştu.

"Yeni bir düzenleme planlıyoruz"

Bu talepleri dengelemek ancak aynı zamanda vatandaşların da istismarını önlemek üzere yeni bir düzenlemeye geçmeyi planladıklarını belirten Bakan Dinçer, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu uygulamaya henüz geçilmedi. 2010 yılında geçilecek. Buna göre biz Türkiye'deki özel hastanelerin sunduğu hizmetlerin niteliğine, hastanenin uzmanlaşma derecesine, farklı alanlardaki hizmetlere göre tasnif edeceğiz. Ve hastanelerdeki bu hizmetlerin özelliklerine göre daha üst düzeyde olanlara yüzde 70'e kadar fark almalarına izin vereceğiz.

Dolayısıyla yapılacak uygulama yüzde 30'dan yüzde 70'e çıkmış uygulama değil. Beş gruba ayrılacak hastaneler için yüzde 30'dan yüzde 70'e kadar hizmetin niteliğine göre fark alınmasına imkan veren bir düzenleme. Bu nedenle önümüzdeki yıl daha düzgün ve daha stratejik bir çalışma içinde olacağız."

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı