Turasan Şarap Başarı Hikayesi

Turasan Bağcılık ve Şarapçılık Tur. Tic. A.Ş.

Hasan Turasan’ın şaraba duyduğu aşk, Turasan Şarapçılık’a doğa ve tarihin dünyadaki en güzel buluşma yeri olan Kapadokya’da hayat verdi. Turasan Şarapçılık; üretimde bilgi, özen, teknoloji ve sürekli kalite anlayışı çerçevesinde bütün ürünlerinin kalitesini daha ilk üretim aşamasındayken belirliyor. Bu amaçla; üzümü taşıyan dallardan, şarapları sarmalayan etiket ve şişelere dek, bütün ürün yelpazesini kalite standartlarını korumak adına yoğun bir dikkatle takip ediyor... Devamı

Çağlayan: İlk Çeyrekteki Sıkıntılar Bir Daha Görülmeyecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

03.07.2009 Cuma - ANKARA

Bakan Çağlayan, Türkiye'nin yavaş yavaş normalleşme sürecine girdiğini dile getirdi.

 

Türkiye'nin artık geçmişteki sıkıntıları, menfi günleri geride bıraktığını kaydeden Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, normalleşme sürecine girildiğini söyledi.

Birinci çeyreğin küresel krizin etkilerinin en yoğun ve ağır yaşandığı dönem olduğunu kaydeden Çağlayan, ancak, Türkiye'nin önünün açık olduğunu ve dördüncü çeyreğe gelindiğinde birinci çeyrekteki sıkıntıların bir daha görülmeyeceğini söyledi.

Zafer Çağlayan, dünyanın bütün ülkelerinde benzer küçülme rakamları yaşandığını da belirterek, Türkiye'nin sağlam ekonomisi, yapısı, nüfusuyla hedeflerine ulaşacağını ümit ettiğini söyledi.

Katılım Öncesi Ekonomik Programda (KEP) yer alan hedef rakamlarda yıl sonuna doğru bazı değişiklikler olabileceğini ifade eden Çağlayan, "Türkiye bu yıl küçülme görecek. Ama, hemen ardından 2010 yılı ile beraber Türkiye yeniden pozitif büyümeye başlayacak" dedi.

"Eski fobiler ortadan kalktı"

Bakan Çağlayan, gerek enflasyon, gerek diğer ekonomik parametreler noktasında, Türkiye'nin eski fobilerinin ortadan kalktığına işaret etti.
Devlet Bakanı Çağlayan, 2008 yılında 132 milyar dolarlık ihracat rakamıyla Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşıldığını belirterek, ihracat rakamlarının geçen yılla mukayese edilmesi durumunda daralma yaşandığını söyledi.

Bu yıl revize edilen ihracat rakamının 104 milyar dolar olduğunu hatırlatan Çağlayan, şu anda bu rakamın yaklaşık 44 milyar dolarının gerçekleştirildiğini, hedefi yakalamak için ayda 10 milyar dolar, günde de 335 milyon dolar ihracat yapılması gerektiğini bildirdi ve şöyle devam etti:

25'e yakın ülkeye ziyaret yapılacak

"Son bir haftadır günlük ihracat rakamı ortalama 345 milyon dolar seviyesine çıkmıştır. Günlük bu seyir devam ettiği takdirde, ihracatımız kesinlikle 104 milyar dolar seviyesine gelecektir. Amacımız bu hedefi yakalamaktır. Bu hedefi yakalamak için ülkeden ülkeye, ayak basmadık yer bırakmaksızın sürekli koşuşturma içindeyiz. İhracatımızı geliştirmek için daha evvel gidilmemiş ülkelere gidiyoruz. Yıl sonuna kadar 25'e yakın ülkeye ziyaret gerçekleştireceğiz. Gerek ihracatta, gerek büyümede Türkiye artık geçmişteki sıkıntıları, menfi günleri geride bıraktı. İnşallah yavaş yavaş artık normalleşme sürecine girdi."

Önceki Haber Sonraki Haber

EKONOMİ KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye'nin en değerli 87. markası Kütahya Porselen oldu

22.06.2018 - İSTANBUL

Kütahya Porselen, 1990'lı yıllarda başladığı yurtdışı atılımı ile bugün 52 ülkede müşterilerine ulaşıyor. ... Devamı

Alfemo bir haftada altı yeni mağaza açtı

22.06.2018 - İSTANBUL

Bir hafta içinde Muğla-Fethiye, Antalya-Finike, Edremit-Balıkesir, İstanbul-Sancaktepe, Tekirdağ-Çorlu ve İstanbul-Levent'e 6 farklı mağaza açıldı. ... Devamı

Ant Yapı, Londra'da 45 milyon poundluk 4'üncü projeye başladı

22.06.2018 - Yurtdışı

Londra'nın Oxford Street ve Mayfair'in yakınında yer alan, Kral Edward dönemine ait, 45 milyon pound değerindeki konut projesinin 19 ayda teslim edilmesi planlanıyor. ... Devamı

Hırvatistan’dan sökülerek taşınan tesis ihracata başladı

22.06.2018 - ADANA

Hırvatistan'da atıl duran petrokimya tesisini Adana'da yeniden kuran 2 Türk girişimci, ihracata da başladı. Dioki firması yeni bir tesis daha kurarak kapasitesini 2 katına çıkarmayı planlıyor.... Devamı

TBB'den güvenlik uyarısı

22.06.2018 - İSTANBUL

Dolandırıcılık amaçlı bazı vaatlere dikkat çeken Türkiye Bankalar Birliği, yönlendirme veya arama motorları üzerinden giriş yapılan banka sitelerinin doğruluğundan emin olunması gerektiğini vurguladı. ... Devamı