ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Ömür Çelik, 2001 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Otomotiv, beyaz eşya, makine ve inşaat sektörüne yönelik toptan ve perakende olarak kaliteli çelik malzeme satışı yapmaktadır. Kapasitesi yüksek ve son teknoloji kesim tesisine sahip olan firma müşteri ihtiyaçlarını en kısa zamanda karşılayan, uygun fiyatlı ve yüksek kalitede hizmet anlayışını ilke edinmiştir.Devamı

Bu Ramazan çok hareketli geçecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

20.07.2012 Cuma - İSTANBUL

Turizm sezonunun da etkisi ile valilikten büyükşehir belediyesine, perakende zincirlerinden restoranlara kadar herkes, 'Ramazan ekonomisini' büyütmenin peşinde.

 

Son birkaç yıldır yaz dönemine denk gelen Ramazan ayları, turizm sezonunun da etkisi ile oldukça hareketli geçiyor.

AVM'lerden, otellere, perakende markalarından fast food restoranlara kadar bu yıl da tüm sektörler, Ramazan hareketliliğine hazır. Ramazan vesilesiyle satış rakamlarına hız vermek isteyen sektör temsilcileri, özel indirimler, hediye çekleri ve farklı etkinliklerle tüketicilerin karşısında.

2001 krizinin ardından Ramazan geleneği haline gelen kumanya pazarının bu yıl 4 milyar dolarlık iş hacmine ulaşması bekleniyor. Büyük perakende zincirleri de 2 TL ile 80 TL arasındaki fiyatlarla farklı içeriklere sahip kolileri raflarına sürdü.

Pek çok restoran Ramazan'a özel iftar mönüleri ile hazır. Bu noktada fast food markaları da Ramazan'a özel menüleri ile 25 TL'ye varan fiyatlarla balıktan hamburgere farklı damak tatlarına uygun mönüler hazırladı. Son olarak pek çok otel ve AVM de Ramazan hareketliliğini Hacivat-Karagöz, özel tiyatro gösterileri, geleneksel sokak lezzetleri ile biraz daha eski tatlardan yakalama peşinde.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan "Ramadan in İstanbul" projesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nin yanı sıra çok sayıda STK'nın katılımı ile konuya farklı bir boyut getiriyor.

Proje kapsamında AVM'lerin gece yarısına kadar açık kalması planlanırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanahmet'te kurulacak çarşıda kira ve elektrik bedeli talep etmezken, THY hedef destinasyonlar için bilet fiyatlarını yüzde 40 oranında indireceğini açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı