Serpa Kozmetik Başarı hikayesi

Serpa Kozmetik-Ecza Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

1997 yılının Nisan ayında kurulan, 2007 yılında 5.000 m² kapalı alanlı hizmet binasına taşınan Serpa Kozmetik, genç ve dinamik bir ekiple; güvenilir firma, dürüst satıcı, sistemli çalışma ve iyi hizmet anlayışı ile yükselen bir çıkış trendi yakalamıştır...Devamı

Bu Ramazan çok hareketli geçecek

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

20.07.2012 Cuma - İSTANBUL

Turizm sezonunun da etkisi ile valilikten büyükşehir belediyesine, perakende zincirlerinden restoranlara kadar herkes, 'Ramazan ekonomisini' büyütmenin peşinde.

 

Son birkaç yıldır yaz dönemine denk gelen Ramazan ayları, turizm sezonunun da etkisi ile oldukça hareketli geçiyor.

AVM'lerden, otellere, perakende markalarından fast food restoranlara kadar bu yıl da tüm sektörler, Ramazan hareketliliğine hazır. Ramazan vesilesiyle satış rakamlarına hız vermek isteyen sektör temsilcileri, özel indirimler, hediye çekleri ve farklı etkinliklerle tüketicilerin karşısında.

2001 krizinin ardından Ramazan geleneği haline gelen kumanya pazarının bu yıl 4 milyar dolarlık iş hacmine ulaşması bekleniyor. Büyük perakende zincirleri de 2 TL ile 80 TL arasındaki fiyatlarla farklı içeriklere sahip kolileri raflarına sürdü.

Pek çok restoran Ramazan'a özel iftar mönüleri ile hazır. Bu noktada fast food markaları da Ramazan'a özel menüleri ile 25 TL'ye varan fiyatlarla balıktan hamburgere farklı damak tatlarına uygun mönüler hazırladı. Son olarak pek çok otel ve AVM de Ramazan hareketliliğini Hacivat-Karagöz, özel tiyatro gösterileri, geleneksel sokak lezzetleri ile biraz daha eski tatlardan yakalama peşinde.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan "Ramadan in İstanbul" projesi de Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği'nin yanı sıra çok sayıda STK'nın katılımı ile konuya farklı bir boyut getiriyor.

Proje kapsamında AVM'lerin gece yarısına kadar açık kalması planlanırken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sultanahmet'te kurulacak çarşıda kira ve elektrik bedeli talep etmezken, THY hedef destinasyonlar için bilet fiyatlarını yüzde 40 oranında indireceğini açıkladı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı