ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

BT Isı Sistemleri Başarı Hikayesi

BT Isı Sistemleri Isı Endüstrisi

BT, 1991 yılında kurulan BT ISI SİSTEMLERİ ile yola çıkmış ve 1974'ten bugüne ısı sektöründe yer alan tecrübeli personeli ile hızla gelişimini sürdürerek, günümüzde anahtar teslimi ısı santralleri kuran bir grup şirket olmuştur... Devamı

Avrupa'da 'Enerji' Önemli Öncelikler Arasında

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.11.2009 Salı - İSTANBUL

Avrupa Bölgeleri'nin yüzde 91'i enerjiyi önümüzdeki 15 yılın önemli öncelikleri arasında görüyor; birçok ülke enerji stratejisine sahip.

 

Avrupa Bölgeleri Birliği (AER) tarafından düzenlenen "enerji" konulu anketin sonuçları Avrupa’nın enerji yatırımlarına hazırlanıyor.

Avrupa'daki 24 ülkenin 66 bölgesini kapsayan soru/cevap anketinin sonuçlarına göre, Avrupa Bölgeleri'nin yüzde 91'i enerjiyi önümüzdeki 15 yılın önemli öncelikleri arasında görüyor ve bunların yüzde 75'inin bir enerji stratejisi bulunuyor.

Bu stratejiler genellikle yenilenebilir enerji kaynaklarını (RES) geliştirmek için özel bir plan içerirken, Fransa ve Macaristan'daki bölgeler kendilerine gerekli yetkilerin verilmemesinden dolayı RES'ten faydalanamadığını belirtiyor.

Yeterli yetki ve finansman sağlanan bölgelerin, farklı ve yenilikçi yaklaşımlarla kendi sınırları içinde enerji potansiyellerinden faydalanabildiği gözlenirken, bunun örnekleri, Brüksel (Belçika) ve Gelderland'da (Hollanda) katı atık, Azor Adaları'nda (Portekiz) dalga, Vasternorrland'da (İsveç) kar, Bornholm'da (Danimarka) ekin sapı, Orta Finlandiya'da kağıt posasından elde edilen "siyah likör", Avusturya ve Güney Avrupa bölgelerinde güneş enerjisi, Ticino (İsviçre) ve Balkan bölgelerinde odun-esaslı enerji kullanımı olarak sıralanıyor.

RES, birkaç bölgenin elektrik tüketimi konusunda tamamen bağımsız olmasına olanak tanırken, bazı bölgelerin AB'nin yüzde 20'lik hedefinden daha yüksek seviyelerde RES'den enerji ürettiği görülüyor.

Ankete yanıt verenlerin yüzde 59'u Avrupa Bölgesel Gelişim Fonu (ERDF) tarafından finanse edilen Avrupa Bölgesel İşbirliği programlarını kullansa da, çok azı RES'i teşvik eden eğitim ve gençlik programları için Avrupa Yatırım Bankası kredilerinden ve AB desteğinden faydalanıyor.

Anket sonuçlarına göre, enerjinin akıllı kullanımı konusunda, bölgelerin yüzde 40'ı akıllı şebeke teknolojileri kullanıyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı