İlkay Kağıtçılık Başarı Hikayesi

İlkay Kağıtçılık Tic. A.Ş.

1977 yılında İstanbul'da kurulan, 2000 yılında yapışkan kağıt ve bant sanayine yönelik üretime başlayan, ambalaj, kağıt otomotiv, tekstil, yapı elemanları ve beyaz eşya vb. sanayi ile yan sanayi unsurlarına hizmet veren İlkay Kağıtçılık, sektörünün önde gelen başarılı kuruluşları arasında yer almaktadır.Devamı

Avrupa'da 'Enerji' Önemli Öncelikler Arasında

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

24.11.2009 Salı - İSTANBUL

Avrupa Bölgeleri'nin yüzde 91'i enerjiyi önümüzdeki 15 yılın önemli öncelikleri arasında görüyor; birçok ülke enerji stratejisine sahip.

 

Avrupa Bölgeleri Birliği (AER) tarafından düzenlenen "enerji" konulu anketin sonuçları Avrupa’nın enerji yatırımlarına hazırlanıyor.

Avrupa'daki 24 ülkenin 66 bölgesini kapsayan soru/cevap anketinin sonuçlarına göre, Avrupa Bölgeleri'nin yüzde 91'i enerjiyi önümüzdeki 15 yılın önemli öncelikleri arasında görüyor ve bunların yüzde 75'inin bir enerji stratejisi bulunuyor.

Bu stratejiler genellikle yenilenebilir enerji kaynaklarını (RES) geliştirmek için özel bir plan içerirken, Fransa ve Macaristan'daki bölgeler kendilerine gerekli yetkilerin verilmemesinden dolayı RES'ten faydalanamadığını belirtiyor.

Yeterli yetki ve finansman sağlanan bölgelerin, farklı ve yenilikçi yaklaşımlarla kendi sınırları içinde enerji potansiyellerinden faydalanabildiği gözlenirken, bunun örnekleri, Brüksel (Belçika) ve Gelderland'da (Hollanda) katı atık, Azor Adaları'nda (Portekiz) dalga, Vasternorrland'da (İsveç) kar, Bornholm'da (Danimarka) ekin sapı, Orta Finlandiya'da kağıt posasından elde edilen "siyah likör", Avusturya ve Güney Avrupa bölgelerinde güneş enerjisi, Ticino (İsviçre) ve Balkan bölgelerinde odun-esaslı enerji kullanımı olarak sıralanıyor.

RES, birkaç bölgenin elektrik tüketimi konusunda tamamen bağımsız olmasına olanak tanırken, bazı bölgelerin AB'nin yüzde 20'lik hedefinden daha yüksek seviyelerde RES'den enerji ürettiği görülüyor.

Ankete yanıt verenlerin yüzde 59'u Avrupa Bölgesel Gelişim Fonu (ERDF) tarafından finanse edilen Avrupa Bölgesel İşbirliği programlarını kullansa da, çok azı RES'i teşvik eden eğitim ve gençlik programları için Avrupa Yatırım Bankası kredilerinden ve AB desteğinden faydalanıyor.

Anket sonuçlarına göre, enerjinin akıllı kullanımı konusunda, bölgelerin yüzde 40'ı akıllı şebeke teknolojileri kullanıyor.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı