Zorlu Kimyasal Başarı Hikayesi

Zorlu Kimyasal Bağlantı Sistemleri

Kalite ve güveni hedef olarak belirleyerek, 1998 yılında Türkiye'de tesis kurmak için ilk fizibilite çalışmalarını gerçekleştiren, 2000 yılından itibaren imalata başlayan Zorlu Kimyasal, bugün kimyasal dübel üretiminde dünyadaki sekiz fabrikadan biridir....Devamı

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

26.04.2010 Pazartesi - ANKARA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocukları bir araya getirdi.

 

TBMM'nin kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90. yıldönümü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan heyecanı yaşayan çocuklar geleneksel olarak askeri ve mülki yönetim koltuklarına otururken, Ankara'daki törenler kapsamında Başkanlık Divanı Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'i ziyaret eden heyettin başında TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin bulunurken, başkanın hemen arkasında Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Ana Muhalefet Lideri Deniz Baykal yer aldı. Çocuk bayramında TBMM'nin heyetindeki çocukları temsilen ise AKP Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman'ın kızı Sena Akman yer aldı. Daha sonra TBMM'deki törenler, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile başladı. TBMM Başkanı Şahin'in anıta çelenk bırakması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Başkanlık Divanı üyeleri, partilerin grup başkanvekilleri, milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan ve TBMM personeli katıldı.

TBMM Başkanı Şahin daha sonra, TBMM Tören Salonu'nda kutlamaları kabul etti. TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilen kabule, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Bakanlar Kurulu üyeleri, YÖK Başkanı Prof Dr. Yusuf Ziya Özcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, Sayıştay Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, Meclis çalışanları ve çok sayıda bürokrat katıldı.

İstanbul'daki törenler

İstanbul'daki törenlerde de İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Ali Sami Yen Stadyumu'nda düzenlediği şenlikte de binlerce çocuk bir araya geldi. İstanbul'daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi törenleri, restorasyonu tamamlanan Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'ın protokolünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile askeri ve mülki erkan katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Vali Güler, Anıt Anı Defteri'ne yazdı. Daha sonra Ali Sami Yen Stadyumu'nda düzenlenen 23 Nisan Şenliği'nde ise İstanbul'un çeşitli okullardan yaklaşık 4 bin öğrenci İstanbullulara 23 Nisan coşkusu yaşattı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülkeyiz

21.07.2017 -

Yapılan araştırmaya göre Türkler tatilde en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke oldu. Tatilde mobil cihazları tamamen kaptanların oranı ise yüzde 11.... Devamı

Vakıflara bedelsiz kamu arazisi

21.07.2017 -

Kamuya ait taşınmazlar, eğitim ve yurt faaliyeti için bedelsiz olarak devredilebilecek. Devredilen kurumlarda öğrencilerin en az yüzde 3'ü bedelsiz, yüzde 10'u da yüzde 50 indirimli olarak eğitim görecek.... Devamı

TÜRKONFED geleceğin girişimcilerini yetiştiriyor

19.07.2017 -

TÜRKONFED, 30 lise öğrencisine 'STEM ile Girişimde Yeni Ufuklar' projesi kapsamında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik temelli girişimcilik dersi verecek.... Devamı

TÜBİTAK Martek, BİGG ile nitelikli fikirleri destekleyecek

18.07.2017 -

TÜBİTAK, BİGG ile nitelikli fikirleri girişimciliğe özendirmek ve desteklemeyi hedefliyor. ... Devamı

Görme engellilere 5 bin gören göz cihazı

18.07.2017 - ANKARA

41 ilde yaşayan 5 bin görme engelliye bedelsiz olarak gören göz cihazları dağıtılacak.... Devamı