ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

CAKO Konfeksiyon Başarı Hikayesi

Cako Konfeksiyon

80'li yıllarda Diyarbakır'da küçük esnaf olarak ticari faaliyete başlayan Cemal Yıldız, sahibi olduğu Cako Konfeksiyon ile bugün şehirdeki şıklığın ve modernliğin adresi olmanın gururu ve sevincini yaşıyor...Devamı

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

26.04.2010 Pazartesi - ANKARA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm çocukları bir araya getirdi.

 

TBMM'nin kuruluşunun ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90. yıldönümü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlandı. 23 Nisan heyecanı yaşayan çocuklar geleneksel olarak askeri ve mülki yönetim koltuklarına otururken, Ankara'daki törenler kapsamında Başkanlık Divanı Anıtkabir'i ziyaret etti.

Anıtkabir'i ziyaret eden heyettin başında TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin bulunurken, başkanın hemen arkasında Başbakan Recep Tayip Erdoğan ve Ana Muhalefet Lideri Deniz Baykal yer aldı. Çocuk bayramında TBMM'nin heyetindeki çocukları temsilen ise AKP Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman'ın kızı Sena Akman yer aldı. Daha sonra TBMM'deki törenler, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin başkanlığında Atatürk Anıtına çelenk bırakılması ile başladı. TBMM Başkanı Şahin'in anıta çelenk bırakması ve saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törene, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Başkanlık Divanı üyeleri, partilerin grup başkanvekilleri, milletvekilleri, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan ve TBMM personeli katıldı.

TBMM Başkanı Şahin daha sonra, TBMM Tören Salonu'nda kutlamaları kabul etti. TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilen kabule, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanları, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Bakanlar Kurulu üyeleri, YÖK Başkanı Prof Dr. Yusuf Ziya Özcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, Sayıştay Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri, TBMM Genel Sekreteri Sadettin Kalkan, Meclis çalışanları ve çok sayıda bürokrat katıldı.

İstanbul'daki törenler

İstanbul'daki törenlerde de İstanbul Valiliği ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Ali Sami Yen Stadyumu'nda düzenlediği şenlikte de binlerce çocuk bir araya geldi. İstanbul'daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi törenleri, restorasyonu tamamlanan Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı.

Törene, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş'ın protokolünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile askeri ve mülki erkan katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Vali Güler, Anıt Anı Defteri'ne yazdı. Daha sonra Ali Sami Yen Stadyumu'nda düzenlenen 23 Nisan Şenliği'nde ise İstanbul'un çeşitli okullardan yaklaşık 4 bin öğrenci İstanbullulara 23 Nisan coşkusu yaşattı.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı