ARA
İŞ'TE BAŞARI HİKAYELERİ

Solimpeks Enerji Başarı Hikayesi

Solimpeks Enerji Gıda Turizm San. Tic. A.Ş.

Solimpeks, güneş enerjisi sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübe ve bilgi birikimini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, Dünya standartlarında güneş enerjisi sistemleri üretmeyi başarmıştır...Devamı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

18.05.2010 Salı - ANKARA

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor.

 

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta ve KKTC'de kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 09.00'da Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve askeri erkanın katılacağı devlet töreni yapılacak.

Tören hazırlıkları ve güvenlik tedbirleri dolayısıyla Anıtkabir'e, yarın saat 10.00'a kadar ziyaretçi alınmayacak. Akdeniz Caddesi ve Gençlik Caddesi, yarın tören süresince trafiğe kapalı olacak.

Devlet kortejine dahil araçlar, Anıtkabir'e 1 nolu nizamiyeden, sivil ve askeri personel ile öğrenciler ise kimlik kontrolü ile yaya olarak 2 nolu nizamiyeden giriş yapacak. Devlet erkanı ve törende görevli personel dışında, hiçbir şahıs araçlı olarak Anıtkabir'e alınmayacak.

Kortejde yer almayan, mozole önündeki bayrak meydanında yer alacak sivil ve askeri personel, Anıtkabir'e saat 08.30'a kadar girişlerini tamamlayarak kendilerine ayrılmış bölümlerde yerlerini almış olacak. Törene katılacak bu grupta yer alanlar, yanlarında eş ve çocuklarını veya buna benzer ziyaretçi getirmeyecek.

Etkinliklerle kutlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle bugün saat 20.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesinde, "Klasik Dönem ve Cumhuriyet Dönemi Bestekarları" özel konseri verilecek. Konseri, Bakanlığın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları icra edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesinin işbirliğiyle ilki geçen yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Gençlik Konseri'nin ikincisi yarın saat 19.30'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak. Şef Rengim Gökmen yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının repertuvarından eserlerin seslendirileceği konserde "Üç Tenor" olarak Ankaralıların beğenisini kazanan Ayhan Uştuk, Şenol Tanıllı ve Aykut Çınar sahne alacak.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

'Pasaport ve ehliyet'te yeni dönem

02.04.2018 - İSTANBUL

Pasaport ve sürücü belgeleri bugünden itibaren nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanacak.... Devamı

Maraş'ta Ekstrem Spor Merkezi kurulacak

27.03.2018 - KAHRAMANMARAŞ

Kapıçam Tabiat Parkı'nda 70 bin metrekare büyüklüğünde Ekstrem Spor Merkezi oluşturulacak.... Devamı

Kocaeli'den 5 yılda 1024 yatırım

26.03.2018 - KOCAELİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, kentin nüfusunun her yıl 50 bin arttığını söyledi.... Devamı

Ormanlar dünya nüfusunun %20'sine geçim olanağı sağlıyor

23.03.2018 - ANKARA

Bugün yaklaşık 1.8 milyar insan arazi bozulumu ve çölleşmeden etkileniyor. Ormanlık arazinin en az yüzde 65'i bozulmuş durumda.... Devamı

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı