Hüma Hastanesi Başarı Hikayesi

Hüma Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

2004 yılının Mart ayında Kayseri’nin ilk Kadın Sağlığı Merkezi olarak kurulan Hüma Hastanesi, 2006 yılının Şubat ayında Anadolu’nun ilk Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır...Devamı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlanıyor

Google Facebook del.icio.us StumbleUpon Twitter Digg

18.05.2010 Salı - ANKARA

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor.

 

TBMM'nin 90. kuruluş yıl dönümü ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta ve KKTC'de kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla saat 09.00'da Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve askeri erkanın katılacağı devlet töreni yapılacak.

Tören hazırlıkları ve güvenlik tedbirleri dolayısıyla Anıtkabir'e, yarın saat 10.00'a kadar ziyaretçi alınmayacak. Akdeniz Caddesi ve Gençlik Caddesi, yarın tören süresince trafiğe kapalı olacak.

Devlet kortejine dahil araçlar, Anıtkabir'e 1 nolu nizamiyeden, sivil ve askeri personel ile öğrenciler ise kimlik kontrolü ile yaya olarak 2 nolu nizamiyeden giriş yapacak. Devlet erkanı ve törende görevli personel dışında, hiçbir şahıs araçlı olarak Anıtkabir'e alınmayacak.

Kortejde yer almayan, mozole önündeki bayrak meydanında yer alacak sivil ve askeri personel, Anıtkabir'e saat 08.30'a kadar girişlerini tamamlayarak kendilerine ayrılmış bölümlerde yerlerini almış olacak. Törene katılacak bu grupta yer alanlar, yanlarında eş ve çocuklarını veya buna benzer ziyaretçi getirmeyecek.

Etkinliklerle kutlanıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, TBMM'nin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle bugün saat 20.30'da Devlet Resim ve Heykel Müzesinde, "Klasik Dönem ve Cumhuriyet Dönemi Bestekarları" özel konseri verilecek. Konseri, Bakanlığın Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları icra edecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ankara Üniversitesinin işbirliğiyle ilki geçen yıl gerçekleştirilen 19 Mayıs Gençlik Konseri'nin ikincisi yarın saat 19.30'da Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak. Şef Rengim Gökmen yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının repertuvarından eserlerin seslendirileceği konserde "Üç Tenor" olarak Ankaralıların beğenisini kazanan Ayhan Uştuk, Şenol Tanıllı ve Aykut Çınar sahne alacak.

Önceki Haber Sonraki Haber

DİĞER KATEGORİSİ ALTINDA YER ALAN DİĞER HABERLER

Türkiye soy ağacı için uykusuz kaldı

16.02.2018 - ANKARA

İçişleri Bakanlığınca e-Devlet uygulaması üzerinden verilen "Alt-üst soy raporu" hizmeti kapsamında 23.00 ila 07.45 saatlerinde 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi."Alt-üst soy raporu"nda bir gecede 3 milyon 109 bin 468 belge üretildi.... Devamı

Türkiye'nin nüfusu 80 milyonu geçti

01.02.2018 - İSTANBUL

Türkiye'nin nüfusu, 2017'de bir önceki yıla göre 995 bin 654 kişi artarak 80 milyon 810 bin 525 kişi oldu.... Devamı

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

15.01.2018 - İSTANBUL

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahını açıkladı. Proje, Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridorunda gerçekleştirilecek.... Devamı

Frankfurt Otomobil Fuarı'na yoğun ilgi

18.09.2017 - Yurtdışı

39 farklı ülkeden bin firma katıldığı Frankfurt Otomobil Fuarı yoğun ilgi görüyor.... Devamı

'Türkiye'de zehirli yumurta' iddiasına tepki

06.09.2017 - İSTANBUL

Türkiye'de 'zehirli yumurta'ya rastlandığı iddiasına sektör temsilcileri tepki gösterdi. YUM-BİR Başkanı Konya, "İddia son günlerde yaşanan siyasi gerginliklerin ürünü" dedi.... Devamı